ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Bezpečnostní kliky chrání

Policie v poslední době stále častěji zaznamenává případy, kdy se zloději vloupávají do objektů navrtáváním a vypáčením plastových oken a dveří. Zabezpečit se proti obdobným krádežím přitom nemusí být složité ani drahé. Nemáte-li dosud na svých plastových oknech a dveřích bezpečnostní kliky, doporučujeme vám jejich rychlou instalaci. V případě novostaveb a rekonstrukcí budov můžete zvážit i další účinné ochranné prvky. Všechny potřebné informace Vám poskytne náš prodejce na pobočce v Ostravě.

Zloději se plastových oken nebojí

Jak snadno a rychle se dokáže zloděj dostat do objektu přes nezabezpečené plastové okno nebo balkonové plastové dveře v přízemí je názorně vidět například na řadě videí dostupných na YouTube. K tomu, aby se lupič tiše vloupal do domácnosti, nebo provozovny mu stačí doslova několik vteřin. Jako páčidlo přitom k nadzvednutí okenního křídla či posunutí uzavíracích čepů potřebuje jen obyčejný šroubovák nebo planžetu.

Zlodějům výrazně ztížíte vniknutí do budovy pomocí bezpečnostních klik Secustic. Jejich funkce je názorně vysvětlena v následujícím videu.

Kliky Secustic do nových oken

Investovat do bezpečnostních klik se rozhodně vyplatí. Kliky Secustic najdete v nabídce společnosti PVC OKNA s.r.o.. Nabízíme výrobu, prodej a montáž plastových oken a při montáži nových bezpečnostních plastových oken si za ně oproti standardní klice připlatíte pouze 30 Kč/kus.

Dodatečná montáž klik Secustic

Dodatečné montování bezpečnostních klik Secustic je samozřejmě také možné. Cena za bezpečnostní kliku je v případě dodatečné montáže 80 Kč za kus, navíc vás čekají už pouze náklady za dopravu a odvedenou práci.

Klíč nebo knoflík? Uzamykatelné kliky na plastová okna a dveře

Rozšířené je v současné době také navrtávání oken v místě spoje křídla a rámu, kde nemůže být přítomna výztuž. Následné odemknutí okna drátkem je pak pro zkušeného lapku hračkou.

Pro ty, kdo mají svou bezpečnost rádi pod kontrolou, máme v PVC OKNA s.r.o. v nabídce uzamykatelné kliky na klíč nebo kliky s blokovacím tlačítkem.

Klika se zámkem na klíček

Klika, která okno zcela uzamkne klíčem, neumožní zloději manipulovat s kováním a pootočit klikou z vnějšku.

Uzamčení okna je ochranou i v případě, že nemáte instalována nerozbitná skla a pachateli se podaří okenní výplň narušit. Díky uzamčené klice se mu okenní křídlo nepodaří jednoduše otevřít (pokud tedy nenecháte klíč zastrčený v zámku). A na vysklení celého okna si už nemusí troufnout. Šanci, že odejde s nepořízenou, tak zvýšíte.

Klika s blokovacím tlačítkem

Je-li okno opatřeno klikou s bezpečnostním blokovacím tlačítkem, bez stisknutí knoflíku okenní křídlo neotevřete.

Tato bezpečnostní pomůcka slouží jednak jako ochrana proti nežádoucímu otevření okna zevnitř malým dítětem, zároveň zabraňuje možnosti manipulovat zvnějšku s okenním kováním. Klika se zkrátka jednoduchým vypáčením nebo odvrtáním nepootočí a křídlo není možné otevřít.

Uzamykatelné kliky tedy ochrání vaše okna a balkónové dveře jak proti nežádoucí manipulaci s kováním pomocí planžety, tak proti navrtání a pootočení kliky drátem.

Další bezpečnostní opatření

Máte-li okna a dveře snadno dostupná z přízemí, rozhodně při výběru plastových oken a dveří nepodceňujte ani další bezpečnostní prvky. Svým zákazníkům doporučujeme především šestibodové uzamykání dveří, které je součástí standardní nabídky společnosti PVC OKNA s.r.o. U oken a balkónových dveří tuto funkci nahrazují bezpečnostní uzavírací body, o které lze za mírný příplatek vaše nová okna rozšířit. Díky jejich funkci se zmnohonásobuje doba nutná k překonání okna jeho páčením. Bezpečnostní zasklení je dalším ochranným prvkem, který zloděje pomáhá odradit.

Více informací o konstrukčních bezpečnostních prvcích plastových oken se dočtete také v našem článku Konstrukce a bezpečnost oken, nebo vám je rádi poskytneme na pobočce v Ostravě prostřednictvím našich odborných prodejců.

A jak jsou na tom vaše okna? Prošel by u vás zloděj snadno, nebo se mu v tom budete snažit co nejvíce zabránit? Naši konzultanti vám rádi pomohou vybrat vhodné bezpečnostní prvky nebo jejich kombinaci.Kontaktujte nás!

___

Ceny jsou uvedeny bez DPH a jsou platné ke dni vydání tohoto článku.

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Vyrábíme plastová okna: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v těchto oblastech: okna, dveře a veškeré doplňující příslušenství. Pracujeme bez ohledu na náročnost požadavků našich zákazníků. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky plastových oken standardně zahrnujeme: řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě oken. 
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Plastová okna Olomouc