ENERGETICKY ÚSPORNÁ OKNA

Konstrukce a bezpečnost oken

Zaměřte se při výběru nových plastových oken na jejich konstrukci a bezpečnost. Pokračujeme v našem seriálu „Jak vybírat plastová okna“. Po podrobném pohledu na izolační vlastnosti se dnes blíže podíváme na konstrukci a především na bezpečnost plastových oken a dveří. Při výběru nových oken nám totiž nejde jen o ochranu před vnějšími vlivy počasí, nízkými či vysokými teplotami, ale také o ochranu před nezvanými hosty.

Konstrukce plastových oken z hlediska bezpečnosti

Při výběru plastových oken a dveří vždy sledujte jejich konstrukci, tedy její bytelnost a použití skutečně kvalitních materiálů, např. tloušťka stěn profilů může mít výrazný vliv nejen na delší životnost, oken, ale i na odolnost proti vloupání. Oceníte to, nejen při dosažení skvělých tepelně-izolačních vlastností, ale také z hlediska bezpečnosti. 

O bezpečnostních aspektech plastových oken a dveří rozhodují zvláště typ a kvalita použitého kování. Kvalitní kování spolu s bezpečnostními čepy dokážou zajistit plastová okna a dveře před vypáčením jak v zavřeném stavu, tak i v pootevřené poloze - vyklopení či mikroventilaci. Bezpečnostní čepy mají na rozdíl od standardních válečkových uzávěrů tvar hříbku a při uzavření tak dokážou odolávat vypáčení ve dvou osách.

Kování plastových oken uzavírá okenní systém po celém jeho obvodě a umožňuje jeho otevírání, zavírání, vyklápění a použití mikroventilace. Díky celoobvodovému kování vyráběnému z kvalitních materiálů dosáhnete dlouhodobé mechanické funkčnosti plastového okna. Moderní systémy celoobvodového kování dokážou při zavírání okna zajistit přizvedávání křídla, čímž zabraňují jeho svěšování. V nabídce se objevují také variabilní způsoby použití bezpečnostních uzavíracích bodů. Větší množství těchto bodů a jejich rozmístění po celém obvodu okenního rámu zajistí vašemu oknu větší bezpečnost před příležitostnými zloději. V základním provedení by každé okno měl obsahovat minimálně jeden bezpečnostní uzamykatelný bod a zejména být připraveno na možnost jejich rozšíření. 
Samostatnou kapitolou je pak dveřní kování. U seriózních firem Vám dnes již v základním provedení nabídnou bezpečnostní rozvoru s třemi střelkami zajišťujícími dokonale dveřní křídlo i v neuzamčeném stavu a pochopitelně také další tři uzamykací body pro dokonalou bezpečnost. Bezpečnost dále můžete zvýšit speciální bezpečnostní vložkou s ochranou proti vyplanžetování a kováním s překrytím zámkové vložky.

Zajištění plastových oken před zloději a vandaly

Bezpečnostní uzavírací body použité po celém obvodu okna zajistí vyšší odpor proti vypáčení okenního křídla ze samotného rámu. V místě okenní kliky můžete použít další bezpečnostní prvek - ochranu proti odvrtání kliky, či kliky uzamykatelné. Skleněné plochy můžete ochránit před rozbitím za pomoci skel s bezpečnostními fóliemi, které se na sebe mohou vrstvit a tím můžete dosáhnout různé úrovně bezpečnosti.

Na zajištění plastových oken a balkónových dveří by měli myslet především majitelé přízemních bytů a snadno dostupných oken v prvních podlažích a sklepech rodinných domů a také majitelé domů v odlehlých místech. Na dodatečná zabezpečovací opatření by pak ve vlastním zájmu měli myslet také majitelé nemovitostí, které se již na první pohled řadí do vyšších cenových hladin.

Nezapomínejte tedy při výběru plastových oken a dveří na aktivní i pasivní bezpečnost. Vždy se před nákupem oken a dveří zajímejte o řešení, které dokáže vaši nemovitost dostatečně ochránit před zloději a vandaly. Ukázku toho jak se lze snadno dostat přes dostatečně nezabezpečená okna, naleznete zde.

Všechna vhodná řešení pro Váš dům jsme schopni připravit a prodiskutovat s Vámi dle požadavků a přání.

PVC OKNA s.r.o. Výrobce plastových oken s pobočkou ve Frenštátě pod Radhoštěm

Kde nás najdete

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

location11 Školská čtvrť 354
phone11 603 460 310
letter11 frenstat@pvcokna.cz
Nový Jičín

Nový Jičín

location12 Revoluční 1525/6
phone12 734 578 124
letter12 nj@pvcokna.cz
Olomouc

Olomouc

location13 Wellnerova 1215/1
phone13 734 578 126
letter13 olomouc@pvcokna.cz
Ostrava

Ostrava

location14 Roháčova 3339/5
phone14 734 578 125
letter14 ostrava@pvcokna.cz
Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí

location1 Zašovská 750
phone1 771 269 311
letter1 valmez@pvcokna.cz

Provozní doba všech poboček

pondělí, středa, pátek      8.00 - 12.00, 12.30 - 16.00             úterý, čtvrtek     8.00 - 12.00, 12.30 - 17.00

více kontaktů

Naše reference

Vyrábíme plastová okna: Široká nabídka oken a dveří. Naším dlouhodobým cílem je vyhovět každému přání zákazníka v těchto oblastech: okna, dveře a veškeré doplňující příslušenství. Pracujeme bez ohledu na náročnost požadavků našich zákazníků. Proto jsme v roce 2009 významným způsobem rozšířili škálu nabízených výrobků, které vyhoví jak běžným požadavkům na prostup tepla, tak i těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy.

Do naší nabídky plastových oken standardně zahrnujeme: řešení odpovídající běžným požadavkům na prostup tepla Uw min. 1,2 W/m2K řešení pro nízkoenergetické a pasivní domy s prostupem tepla Uw až 0,71 W/m2K možnost výběru z více než šesti variant provedení v řadě oken. 
Kontaktujte nás na našich pobočkách! Plastová okna Olomouc